Clark Roberts Chief Finance Officer

areas of expertise
 • Business transformation
 • Restructuring and turnaround
 • Integration
 • Growth strategy
 • M&A transaction support
education
 • MBA, Rotterdam School of Management, Erasmus University
 • BS, engineering, Technical University of Denmark
 • MBA, Rotterdam School of Management, Erasmus University

With over 20 years of experience in entrepreneurship, management, business planning, financial analysis, software engineering, operations, and decision analysis, Brandon has the breadth and depth of experience needed to quickly understand entrepreneurs’ businesses and craft the most suitable solutions.

Consulting WP comes up with results that are actually implementable. That is their strength compared to other consulting companies.

Before founding Consulting WP in early 2001, Brandon started two Internet companies in Silicon Valley. Previously, Brandon held various management positions in New York at Simon Brothers, most recently as Vice President in Goldhill Group, focusing on new business development and risk management. He has also worked as a senior financial risk management consultant to the financial services industry; software engineer; advertising sales manager for the popular Caribbean travel guide series; general manager of an advertising and graphic design agency; and engineering intern at the Best Health Coach.

publications

 • Çelik Konstrüksiyon Montaj

  Malzeme sevki yapılan Çelik Konstrüksiyon malzemeler uzman personelimiz tarafından süratli bir biçimde kurulumu bitirilerek iş teslimi yapılır. İşletmemiz İş sıhhati ve Güvenliği İdaremeliklerine uygun her türlü sertifika, ihtiyat ve eğitim alarak yaşanabilecek negatiflikleri en aza indirmeyi ilke edinmiştir. Çalışanların mesleki yeterlilik, yüksekte çalışma vs sertifikaları olup tüm iş makinelerinin yıllık fenni muayeneleri her yıl düzenli

  Ocak 31, 2022
 • Çelik Konstrüksiyon İmalat

  Mimari ve değişmez projelendirme bittikten sonra fabrika civarımızda imalat çelik konstrüksiyon taşıyıcı sistemi kusursuz ve süratli bir biçimde imalatı hakikatleştirilir.

  Ocak 31, 2022
 • Neden Çelik Yapı

  Çelik, maliyeti uygundur. Ön yapımlı, fabrikasyon taşıyıcı personeller, düşük maliyete yüksek nitelik sağlamakta ve inşaat vaktini çok kısaltmaktadır. Çelik, taşıma kapasitesinin ağırlığına oranı azami olan malzemedir. Çeliğin yüksek taşıma kapasitesi sayesinde çelik yapı personelleri, daha ufak kesit ve miktarlarda, daha hafif ve muhteşem niteliklerde üretilmektedir. Çelik yapılarda taşıyıcı personel ebatları ahşap ve betona göre çok

  Ocak 31, 2022

iletişim bilgileri

+1 628 123 4000
131 Bain Street
New York, Pennsylvania 01234, United States

Sosyal profiller

feedback form

If you’d like a free consultation, please start by completing the form:

  how can we help you?

  Contact us at the Consulting WP office nearest to you or submit a business inquiry online.

  Looking for a First-Class Business Plan Consultant?

  WhatsApp
  1
  💬 Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
  OPAL ÇELİK WhatsApp
  Merhaba!
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Bu site, Netlun® Kurumsal Web Hizmeti Sistemi ile hazirlanmistir.